Gənclər arasında Azərbaycan çempionatı ikinci günün nəticələri

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində gənclər arasında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionatı başa çatıb. Aut.az xəbər verir ki, çempionatın ikinci günündə yunan-Roma güləşi üzrə yarışlar keçirilib. Ölkəmizin bütün rayon və şəhərlərindən 148 pəhləvanın mübarizə apardığı yarışda qalib və mükafatçılar müəyyənləşib.
50 kq 
FİNAL - Azər Nəsibli (Sumqayıt, Təhsil İC) - Nofəl Babayev (Sumqayıt, Zenit İC)
Bürünc medal görüşü - Namiq İmanlı (Spartak İC) - Rasim Əliyev (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Zaur Bağırov (Abşeron) - Ziyad Zeynalov (Neftçi İK)
55 kq 
FİNAL - Ramiz Məmmədov (Neftçi İK) - Təbriz Yusubzadə (Lənkəran) 
Bürünc medal görüşü - Həmid Sultanov (Spartak) - Elnur Novruzov (Göyçay)
Bürünc medal görüşü - Mikayıl Rəhmanov (Neftçi İK) - İmran Novruzov (Göyçay)
60 kq 
FİNAL - Orxan Eyvazov (MOİK) - Kərim Cəfərov (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Səbuhi Nağıyev (Neftçi İK) - Kənan Vəliyev (Gəncə, TİM)
Bürünc medal görüşü - Natiq Maşanov (Şirvan, Gömrükçü İSM) - Namaz Rüstəmov (Gəncə, TİM)
66 kq
FİNAL - İslambek Dadov (Atasport) - Ruhin Mikayılov (Neftçi İK) 
Bürünc medal görüşü - Zahid Ələkbərzadə (Sumqayıt, Zenit İC) - Murad Allahverdiyev (DİN İC) 
Bürünc medal görüşü - Zubair Dibirov (Neftçi İK) - Teymur Tapdıqlı (Abşeron)
74 kq 
FİNAL - Mehrac Kərimov (Neftçi İK) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Toğrul Sabirzadə (Cəngi GK) - Gündüz Kərimli (Masallı, DİN İC) 
Bürünc medal görüşü - Şəmistan Quluzadə (Təhsil İC) - İlkin Əsgərov (Neftçi İK)
84 kq 
FİNAL - Seyidməhəmməd Ömərov (Neftçi İK) - Elton Vəzirzadə (Neftçi İK) 
Bürünc medal görüşü - Elməddin Əsədov (Sumqayıt, Zenit İC) - Rəşad Mustafayev (Neftçi İK)
Bürünc medal görüşü - Mirəli Hüseynov (Cəngi GK) - Nurlan Məmmədov (Neftçi İK)
96 kq
FİNAL - Nizami Şəmilov (X.Cəfərov) - Soslan Fanziyev (Atasport)
Bürünc medal - Kamran Bədəlov (Sumqayıt, Zenit İC)
Bürünc medal görüşü - Fərhad Dadaşov (Spartak İC) - Sənan Rüstəmov (Gəncə, TİM)
120 kq
FİNAL - Cavid Feyziyev (Pəhləvan İK) - Zamir Məhəmmədov (Atasport)
Bürünc medal görüşü - Fərhad Bağırov (Qusar) - Orxan Ələkbərov (Gənclik)
Bürünc medal görüşü - Roman Əliyev (Bakı GK) - Rəşid Ağazadə (Spartak İC)
Hər çəki dərəcəsində mükafata layiq yerlər tutmuş idmançılar medal və diplomla yanaşı, AGF tərəfindən pul mükafatı ilə də təltif olunub və yığma komandanın heyətinə cəlb olunub.
Tarix: 16 Fevral [00:10]
Oxunub: 364 dəfə
Müəllif: Aut.az

Millimizin iki üzvü Ukrayna klubunda

Aut.az

Firdovsi Umudov çeçenlərlə bağlı insidentə reaksiya - FOTO

Aut.az

Azərbaycanın əməkdar məşqçisi prezidentə müraciət etdi

Aut.az

"Keşlə" - "Sumqayıt" 2:1 - VİDEO

Aut.az

Arvadını döydüyü üçün həbs olunan idmançı: “Hər şey superdi...” - VİDEO

Aut.az

Putini nakauta salan qadın kimdir? - FOTOLAR

Aut.az

Həbib 550 min cərimə ödədi - 200 min də ödəyəcək

Aut.az

İlham Əliyevin əməkdar məşqçi ilə MARAQLI DİALOQU

Aut.az

Azərbaycan futbolunda itki

Aut.az

Dünya şokda: Erməni qadın idmançı "kişi" çıxdı - FOTOLAR

Aut.az