“Neftçi” və “Səbail”in Avroliqadakı rəqibləri bəlli oldu

Bu gün Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsində püşkatma mərasimi olub. Matc.az saytının məlumatına görə, Azərbaycan bu mərhələdə iki klubla təmsil olunur.
“Neftçi” Moldova təmsilçisi "Speranta"nı mübarizədən kənarlaşdırmağa çalışacaq. "Səbail" isə mübarizəni davam etdirmək üçün “Universitatya Krayova" səddini aşmalı olacaq.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
“Malmö” (İsveç) - “Ballumena” (Şimali İrlandiya)/NSİ (Farer adaları) cütünün qalibi
"Ordabasi" (Qazaxıstan) - “Torpedo” (Gürcüstan)
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Mura" (Sloveniya)
“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - "B-36 Torshavn" (Farer adaları)
"Levski" (Bolqarıstan) - "Rujomberok" (Slovakiya)
"Olimpiya" (Sloveniya) - “Riqa” (Latviya)
"Dinamo" (Gürcüstan) - “La Fiorita” (San-Marino)/“Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi
“Konnak” (Uels) - "Kilmarnok" (Şotlandiya)
“Sent Culiya” (Andorra)/“Europa” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - "Legiya"(Polşa)
"Debretsen" (Macarıstan) - "Kukesi" (Albaniya)
“İnter” (Finlandiya) - "Brondbü" (Danimarka)
"Akademiya Pandev" (Şimali Makedoniya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)
"Honved" (Macarıstan) - “Jalgiris” (Litva)
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Kayrat” (Qazaxıstan)
“Vitebsk” (Belarus) - “Kuopio” (Finlandiya)
MOİK (Bolqarıstan) - "Titoqrad" (Monteneqro)
"Çukariçki" (Serbiya) - "Banants" (Ermənistan)
“Mölde” (Norveç) - “Reykyavik” (İslandiya)
“Neftçi” (Azərbaycan) - "Speranta" (Moldova)
"Alaşkert" (Ermənistan) - "Makedoniya Qerçe" (Şimali Makedoniya)
"Krakoviya" (Polşa) - “Dunayska Ştreda” (Slovakiya)
“Breydablik” (İslandiya) - “Vaduts” (Lixtenşteyn)
“Qzira” (Malta) - "Hayduk" (Xorvatiya)
"Jeness" (Lüksemburq) - "Tobol" (Qazaxıstan)
“Priştina” (Kosovo)/“Sent Josefs” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - “Reyncers” (Şotlandiya)
"Zeta" (Monteneqro) - “MOL Vidi” (Macarıstan)
“Radnik” (Bosniya və Herseqovina) - “Spartak” (Slovakiya)
“Kauno Jalgiris” (Litva) - "Apollon" (Kipr)
“Brann” (Norveç) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya)
 "Radniçki" (Serbiya) - “Flora” (Estoniya)
"Styaua", (Rumıniya) - “Milsami” (Moldova)
“Kork Siti” (İrlandiya) - “Progres” (Lüksemburq)/“Kardiff MU” (Uels) cütünün qalibi
“Şaxtyor” (Belarus) - “Hibernians” (Malta)
“Fola” (Lüksemburq) - “Çixura” (Gürcüstan)
“Ventspils” (Latviya) - "Teuta" (Albaniya)
“Styarnan” (İslandiya) - “Levadiya” (Estoniya)
"Domjale" (Sloveniya) - "Baltsan" (Malta)
“Barri Taun” (Uels)/“Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - “Hoqesun” (Norveç)
"Laçi" (Albaniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
"Riterai" (Litva) - “Klaksvik” (Farer adaları)/“Tre Fiori” (San-Marino) cütünün qalibi
"Buduçnost" (Monteneqro) - “Trans” (Estoniya)
“Dinamo” (Belarus) - “Liepaya” (Latviya)
“Səbail” (Azərbaycan) - "Universitatya Krayova" (Rumıniya)
"Aberdin" (Şotlandiya) - "Rovaniemi” (Finlandiya)
AEK (Kipr) - “Petrokub” (Moldova)
“Pünik” (Ermənistan) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya)
“Norçepinq” (İsveç) - “Sent-Patriks” (İrlandiya)
 
Qeyd edək ki, Avropa Liqasında ilkin mərhələ iyunun 27-də və iyulun 4-də, I təsnifat mərhələsi iyulun 11-də və 18-də baş tutacaq.
Tarix: 18 İyun [17:51]
Oxunub: 70 dəfə
Müəllif: Aut.az

"Polislərlə dil tapmaq çətinləşib, futbolçuları tanımırlar" - MÜSAHİBƏ

Aut.az

“Qarabağ”ı keçmək üçün hər şeyi edəcəyik” - "Partizani"nin futbolçusu

Aut.az

“Qarabağ” - “Partizani”: Mətbuat konfransları və son məşqlər

Aut.az

“Bakı-Təbriz-Ərzurum”

Aut.az

“Sumqayıt” Türkiyədən hücumçu gətirir

Aut.az

Yunanıstanlı müdafiəçi “Zirə”də

Aut.az

"Qarabağ"da mərakeşli futbolçu - RƏSMİ

Aut.az

Azərbaycanlı hakim DÇ-nin seçmə mərhələsində

Aut.az

“Neftçi” və “Səbail”in cavab oyunlarının hakimləri açıqlandı

Aut.az

"Neftçi"nin sabiq prezidenti Çempionlar Liqasının oyununa təyinat aldı

Aut.az