"DÇ-2018": mundialın təqvimi

Aut.Az iyunun 14-də Rusiyada start götürəcək dünya çempionatının təqvimini təqdim edir:
 
A qrupu
1-ci tur
 
14 iyun
19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı
 
15 iyun
16:00. Misir – Uruqvay
 
2-ci tur
 
19 iyun
22:00. Rusiya – Misir
 
20 iyun
19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı
 
3-cü tur
 
25 iyun
18:00. Uruqvay – Rusiya
18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir
 
B qrupu
1-ci tur
 
15 iyun
19:00. Mərakeş – İran
22:00. Portuqaliya – İspaniya
 
2-ci tur
 
20 iyun
16:00. Portuqaliya – Mərakeş
22:00. İran – İspaniya
 
3-cü tur
 
25 iyun
22:00. İran – Portuqaliya
22:00. İspaniya – Mərakeş
 
C qrupu
1-ci tur
 
16 iyun
14:00. Fransa – Avstraliya
20:00. Peru – Danimarka
 
2-ci tur
 
21 iyun
16:00. Danimarka – Avstraliya
19:00. Fransa – Peru
 
3-cü tur
 
26 iyun
18:00. Danimarka – Fransa
18:00. Avstraliya – Peru
 
D qrupu
1-ci tur
 
16 iyun
17:00. Argentina – İslandiya
23:00. Xorvatiya – Nigeriya
 
2-ci tur
 
21 iyun
22:00. Argentina – Xorvatiya
 
22 iyun
19:00. Nigeriya – İslandiya
 
3-cü tur
 
26 iyun
22:00. Nigeriya – Argentina
22:00. İslandiya – Xorvatiya
 
E qrupu
1-ci tur
 
17 iyun
16:00. Kosta-Rika – Serbiya
22:00. Braziliya – İsveçrə
 
2-ci tur
 
22 iyun
16:00. Brazilya – Kosta-Rika
22:00. İsveçrə - Serbiya
 
3-cü tur
 
27 iyun
22:00. Braziliya – Serbiya
22:00. İsveçrə - Kosta-Rika
 
F qrupu
1-ci tur
 
17 iyun
19:00. Almaniya – Meksika
 
18 iyun
16:00. İsveç – Cənubi Koreya
 
2-ci tur
 
23 iyun
19:00. Cənubi Koreya – Meksika
22:00. Almaniya – İsveç
 
3-cü tur
 
27 iyun
18:00. Meksika – İsveç
18:00. Cənubi Koreya – Almaniya
 
G qrupu
1-ci tur
 
18 iyun
19:00. Belçika – Panama
22:00. Tunis – İngiltərə
 
2-ci tur
 
23 iyun
16:00. Belçika – Tunis
 
24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama
 
3-cü tur
 
28 iyun
22:00. İngiltər – Belçika
22:00. Panama – Tunis
 
H qrupu
1-ci tur
 
19 iyun
16:00. Kolumbiya – Yaponiya
19:00. Polşa – Seneqal
 
2-ciI tur
 
24 iyun
19:00. Yaponiya – Seneqal
22:00. Polşa – Kolumbiya
 
3-cü tur
 
28 iyun
18:00. Seneqal – Kolumbiya
18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad
 
1/8 final mərhələsi
 
30 iyun
18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi
22:00. A qrupunun 1 – B qrupunun 2-cisi
 
1 iyul
18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi
22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi
 
2 iyul
18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi
 
3 iyul
18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi
22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi
 
1/4 final mərhələsi
 
6 iyul
18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi
22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi
 
7 iyul
18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi
22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün
 
Yarımfinal mərhələsi
 
10 iyul
22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
 
11 iyul
22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi
 
3-cü yer uğrunda oyun
 
14 iyul
18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu
 
Final
 
15 iyul
19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
 
Qeyd edək ki, oyunların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.
Tarix: 12 İyun [20:00]
Oxunub: 157 dəfə
Müəllif: Aut.az

DÇ-2018: Almaniya Meksikaya uduzdu

Aut.az

33 minə bilet aldı, stadionda yerini tapa bilmədi - FOTO

Aut.az

DÇ-2018: Serbiya uddu

Aut.az

A Seriyasına son vəsiqə sahibini tapdı

Aut.az

İlkay Gündoğanın maşınına hücum - Rəcəb Tayyib Ərdoğana görə

Aut.az

DÇ-2018: Peru - Danimarka matçının ən yaxşısı

Aut.az

DÇ-2018: Peru uduzdu

Aut.az

DÇ-2018: Mundialın oyunlarını türmədən şərh edəcək

Aut.az

Azərbaycanda azarkeşi döyən futbolçu Georgi Hacinin komandasına transfer oldu

Aut.az

Rüfət Dadaşov yeni komandasına qoşuldu

Aut.az