Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşir - BU GÜN

 

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Keçiriləcək 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşəcək.

Qeyd edək ki, artıq 16 komanda növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib. Bunlar "Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”dır.



7 dekabr

Avropa Liqası

VI tur

 
A qrupu

22:00. “Slaviya” – “Astana”

22:00. “Vilyareal” – “Makkabi”


 
1.
Vilyarreal
5
3
2
0
10:5
11
2.
Slavia
5
2
2
1
6:5
8
3.
Astana
5
2
1
2
9:7
7
4.
Makkabi
5
0
1
4
0:8
1


B qrupu

22:00. “Dinamo Kiyev” – “Partizan”

22:00. “Yanq Boyz” – “Skenderbeu”


 
1.
Dinamo K.
5
3
1
1
9:6
10
2.
Partizan
5
2
2
1
7:5
8
3.
Skenderbeu
5
1
2
2
5:8
5
4.

Yanq Boyz
5
0
3
2
3:5
4


C qrupu

22:00. “Hoffenhaym” – “Ludoqorets”

22:00. “Başakşəhər” – “Braqa”


 
1.
Braqa 
5
3
1
1
8:6
10
2.
Ludoqorets
5
2
2
1
6:4
8
3.
Başaksehir
5
1
2
2
5:7
5
4.
Hoffenhaym
5
1
1
3
7:9
4


D qrupu

22:00. “Austria” – AEK

22:00. “Riyeka” – “Milan”

 
1.
Milan
5
3
2
0
13:4
11
2.
AEK
5
1
4
0
6:5
7
3.
Riyeka
5
1
1
3
9:12
4
4.
Austriya
5
1
1
3
9:16
4


E qrupu

22:00. “Apollon” – “Everton”

22:00. “Atalanta” – “Lion”


 
1.
Atalanta
5
3
2
0
13:4
11
2.
Lion
5
3
2
0
11:3
11
3.
Apollon
5
0
3
2
6:11
3
4.
Everton
5
0
1
4
4:15
1


F qrupu

22:00. “Kopenhagen” – “Şerif”

22:00. “Zlin” – “Lokomotiv”


 
1.
Şerif
5
2
3
0
4:2
9
2.
Lokomotiv
5
2
2
1
7:4
8
3.
Kopenhagen
5
1
3
1
5:3
6
4.
Zlin
5
0
2
3
1:8
2

G qrupu

00:05. “Styaua” – “Luqano”

00:05. “Hapoel” – “Viktoriya”


 
1.
Styaua
5
3
1
1
8:5
10
2.
Viktoriya
5
3
0
2
11:8
9
3.
Luqano
5
2
0
3
7:10
6
4.
Hapoel
5
1
1
3
5:8
4


 
H qrupu

00:05. “Arsenal” – BATE

00:05. “Srvena Zvezda” – “Köln”


 
1.
Arsenal
5
3
1
0
8:4
10
2.
Srvena Zvezda
5
1
3
1
2:2
6
3.
Köln
5
2
0
3
7:7
6
4.
BATE
5
1
2
2
6:10
5



I qrupu

00:05. “Marsel” – “Zalsburq”

00:05. “Gimarayş” – “Konyaspor”


 
1.
Salzburg
5
3
2
0
7:1
11
2.
Marsel
5
2
1
2
4:3
7
3.
Konyaspor
5
1
2
2
3:5
5
4.
Gimaraynş
5
1
1
1
4:8
4

J qrupu

00:05. “Herta” – “Ostersuns”

00:05. “Zarya” – “Atletik”


 
1.
Ostersunds
5
3
1
1
7:3
10
2.
Atletik
5
2
2
1
6:5
8
3.
Zorya
5
2
0
3
3:7
5
4.
Herta
5
1
1
3
5:6
4



K qrupu

00:05. “Vitess” – “Nitsa”

00:05. “Zulte-Veragem” – “Latsio”


 
1.
Latsio
5
4
1
0
10:4
13
2.
Nitsa
5
3
0
2
12:8
9
3.
Varegem
5
1
1
3
5:11
4
4.
Vitess
5
0
2
3
4:10
2



L qrupu

00:05. “Vardar” – “Rosenborq”

00:05. “Real Sosyedad” – “Zenit”


 
1.
Zenit
5
4
1
0
14:4
13
2.
Real Sosyedad
5
4
0
1
15:3
12
3.
Rusenborq
5
1
1
3
5:10
3
4.
Vardar
5
0
0
5
5:16
0
 
Tarix: 7 Dekabr [12:20]
Oxunub: 101 dəfə
Müəllif: Aut.az

“Real” ABŞ-da oynamayacaq

Aut.az

UEFA-dan Azərbaycan klublarına daha bir zərbə

Aut.az

"Arsenal" daha bir futbolçusunu itirdi

Aut/az

Emin ehtiyatda qaldı

Aut.az

İsrafilov yenə ehtiyatda qaldı

Aut.az

Dünyanın ən bahalı 10 stadionu - SİYAHI

Aut.az

Nəbiyev oynadı

Aut.az

“Qarabağ”ın rəqibində ciddi itki

Aut.az

Dadaşov oynadı

Aut.az

Ozan Can üçün 28 dəqiqə

Aut.az